Фізичне відділення

Фізичний напрям у Рішельєвському ліцеї було створено саме для тих, кого зазвичай звуть «чомучками». Чому небо голубе? Чому скрипач натирає смичок каніфоллю? Чому двоколісний велосипед не падає, навіть якщо їхати, нетримаючись за кермо? Як народжуються кольори веселки?

Фізика – наука про дива природи і природу див. І рішельєвці, які вивчають фізику за поглибленої ліцейською програмою, немов юні Гаррі Поттери, здобувають дар бачити те, що сховане від повсякденого зору, розуміти внутрішні механізми дивовижних явищ, що відбуваються поруч, буквально на відстані протягнутої руки. Вміння бачити фізичні задачі у тому, що оточує тебе, навчитися вирішувати їх – ці навички ліцеїсти набувають у процесі вивчення фізики. Все це супроводжується поглибленою математичною підготовкою (майже на рівні математичних класів) та інтенсивними зайняттями з інформатики.

Ліцей дає можливість учням не лише побачити, а й доторкнутися до фізики власноруч. Багато дослідів проводяться просто на уроках або ж, якщо це неможливо, на зайняттях секції експериментальної фізики. Найскладніші експерименти демонструються на відеозаписах. А дещо можна спробувати й у себе вдома.

Знання фізики відкриває в людині нове почуття. Окрім слуху, зору, смаку, нюху, дотику, з'являється… «розуміння». Воно дає можливість розібратися у механізмах будь-яких, не тільки фізичних явищ. Можливо, саме тому з 15 лауреатів Нобелівської премії з економіки 13 є фізиками. Найбільш успішні програмісти, автори евристичних алгоритмів штучного інтеллекту, також закінчували фізичні факультети. На ліцейській же лаві, таке «розуміння» - секрет стабільних успіхів ліцеїстів-фізиків на олімпіадах та турнірах різних рівнів, аж до Всеукраїнських та Міжнародних.